Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domovní znamení

 

Projekt Domovní znamení
V projektu, který se týkal poznání Prahy, se naše skupina zaměřila na domovní znamení. První dva dny jsme s mapkami vtrhli do centra města. Nejprve nás čekala horní část Královské cesty – od Pohořelce, přes Hradčany, Úvozem a Nerudovou ulicí k Malostranskému náměstí a pak Mosteckou ulicí na Kampu. Počasí nám první den nepřálo, dokonce jsme zmokli.
Druhý den už bylo počasí shovívavější – byla sice zima, ale nepršelo. Tentokrát jsme šli od Prašné brány, přes Celetnou, uličkami kolem Týna, Staroměstské náměstí a pak ulicí Husovou. Děti měly mapky, kam si zaznamenávaly jednotlivá znamení na domech, vypracovávaly i připravené pracovní listy. Učily se orientovat se v centru města, poznávaly jednotlivá znamení, jejich funkci, způsob výtvarného provedení. Seznámily se i s některými pověstmi, které se k daným znamením vztahují.
Třetí den jsme ve škole shrnuli vše, co jsme se dozvěděli, vytvořili jsme informativní panely pro ostatní žáky naší školy a vyzkoušeli si i návrhy na vlastní domovní znamení. 
Fotografická příloha vás provede celým projektem.